czwartek, sierpnia 16, 2012

26. Nie wiesz, po jaką książkę sięgnąć?

Poniżej wstawiam coś, co może komuś z Was pomoże. Okej, są wakacje, wiele osób(w tym JA) odmóżdża się lekkimi lekturami. Ale może warto rozejrzeć się w bibliotece za jakąś z poniżej podanych książek?
Zabawę znalazłam w internecie, więc prawdopodobnie niektórzy już ją widzieli i ogólnie dałam ciała, ale mniejsza z tym. Mnie się podoba i znalazłam parę ciekawych książek, o których wcześniej nie słyszałam :)

101 książek - DO DZIEŁA! 

Może przeczytaliście już coś z pow?yższych propozycji? Albo coś Wam wpadło w oko? Ja planuję polować na Gatsby'ego, Folwark zwierzęcy i Nostalgię anioła.
_____________________
A ja skończyłam czytać "Przedwiośnie" i jestem w połowie "Granicy". No i tak się zastanawiam: warto umieszczać tutaj recenzje lektur szkolnych? Takie pogadanki o obowiązkowych książkach warte są uwagi, czy dopiero wrzucić coś jak przeczytam "Żelaznego króla", "Badyl na katowski dwór", "Wichrowe wzgórza", "Jeśli zostanę" ?

17 komentarze:

Justyna pisze...

Ja na razie się jeszcze nie bawiłam, ale za chwilę spróbuję swoich sił xd.

Zapraszam do mnie .
[ksiazkowo17]
Może masz ochotę na wspólne odwiedzanie się i komentowanie ? Czekam na odpowiedź. :)

Madame K. pisze...

Zaraz spróbuję wybrać coś dla siebie. Ciekawa zabawa. A co do książek to ja osobiście nie czytam recenzji lektur bo i tak czym prędzej, czym później będę musiała je przeczytać. Raczej wolę poczekać na coś z wymienionych pozycji.

Mam pytanko. Bardzo spodobał mi się wygląd twojego bloga. Sama go zrobiłaś, czy ktoś Ci pomógł. Naprawdę jestem nim oczarowana i bardzo chciałabym odświeżyć mój stary szablon w nowy i oryginalny sposób, a nie mam do dyspozycji żadnych programów do obrabiania zdjęć. Byłabym wdzięczna. Pozdrawiam;)

Lorien pisze...

Justyna - Już odpisałam u Ciebie na blogu;) Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie wśród wyżej wymienionych pozycji...

Madame K. - Dzięki za opinię. Tak właśnie myślałam, że lektury będą zbyt znane wszystkim i trochę przymusowe (chyba, że ktoś bawi się w czytanie streszczeń, jak ja zresztą często musiałam robić, jak się nie wyrobiłam z czytaniem w terminie xd) Mój szablon został wyczarowany przez inną dobrą duszyczkę, bo ja sama nie mam aż takich zdolności. Kiedyś bawiłam się w szablony na blogi, ale od dłuższego czasu nie siedzę w tych programach:)

Madame K. pisze...

Lorien - Podałabyś mi jej namiary? ;)

SoneyS pisze...

O, pomysłowe - strasznie dużo książek można znaleźć xD Choć ja chyba nie znajdę książek, które mnie interesują, bo mój angielski nie jest aż tak dobry xD

CrazyNice pisze...

Zapraszam na prolog http://nastolatkazprzypalami.blogspot.com/

Wiktoria Starosta pisze...

świetny bog zapraszam do mnie :) link : tak-blisko.blogspot.com :)
obserwuje i mam nadzieje na rewanż :)

Kamiley pisze...

świetny obrazek dla osób, które nie wiedzą co warto przeczytać (czy m.in. dla mnie) ;D
zapraszam do siebie:
dynamic-picture.blogspot.com

Lorien pisze...

Madame K. - http://birdiesays.com/ One po prostu świetnie pasują do adresu mojego bloga i pomyślałam, że może będę zmieniała wraz z porą roku:) Ale się zobaczy. Wgl dziękuję za miłe słowa o moim szablonie ;3

SoneyS - Wiele z tych książek zostało już przetłumaczonych na język polski, więc spokojnie coś by się dla Ciebie znalazło.

CrazyNice - oki doki

Wiktoria Starosta - a wejdę :)

Kamiley - Mam nadzieję, że coś Ci tam wpadło w oko. Jakby co to polecam się na przyszłość, bo niedługo coś napiszę (jakąś recenzję znaczy się xd) Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

świetny pomysł :) może coś znajde dla siebie!

giffin pisze...

Bardzo podoba mi się takie graficzne przedstawienie sprawy ;) Część tytułów już znałam, o kilku usłyszałam (albo raczej przeczytałam) po raz pierwszy...

Anonimowy pisze...

jak najbardziej możemy obserowac :)

eM pisze...

Jakie to fajne! Chyba zrobię listę i będę chodziła do biblioteki i coś poważniejszego czytała co miesiąc...
Chociaż jedną książkę...

Lorien pisze...

JA - to w takim razie ja też idę obserwować Twojego bloga ;)

eM - warto, zdecydowanie. część z tych książek należy do kanonu lektur szkolnych w Juesej, ale i w Polsce warto to poczytać :)

Karriba pisze...

Warto recenzować lektury, moim zdaniem można je w ten sposób "odczarować". Naprawdę wierzę, że książce nie można zrobić większej krzywdy od wpisania jej do kanonu lektur szkolnych. Osobiście uwielbiam Sienkiewicza i boleję bardzo nad podejściem większości uczniów do "Krzyżaków" czy "Potopu" :)

Domi pisze...

Ale ciekawa grafika :)

Co do recenzowania lektur, pozostawiam to już do subiektywnej oceny, ja jakoś nie paliłam się do tego typu przedsięwzięć, choć wiele lektur podobało mi się bardzo m.in "Przedwiośnie", które czytasz. :) Nawet ostatnio je wspominałam, jak miałam zostawić bagaż na PKP w przechowalni :D

bezrobotna.pl pisze...

Świetna ta zabawa. Strzałki zaprowadziły mnie do kilku naprawdę nieźle zapowiadających się tytułów :)

Prześlij komentarz

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...