piątek, stycznia 22, 2016

161. List gończy #1 - MŁODZIEŻÓWKI 2016

Hej!
Zaplanowałam sobie w tym roku niezły wodospad książek, które gdzieś wyszukałam, a  o wielu wcześniej słyszałam i już wczoraj zabrałam się ostro do polowań na stronie mojej biblioteki. Postaram się teraz sukcesywnie je zbierać :) A później rzucam studia i skupiam się na szukaniu kolejnych zdobyczy!

Tak się składa, że póki co wypisałam sobie same young adult, new adult i inne młodzieżowe obyczajowe. Oto lista:

"Fangirl" - Rainbow Rowell


Gdzieś 6 lat temu sama byłam małym fangirlem i nawet kojarzyłam ze sobą pary, a na youtubie oglądałam fanowskie filmiki o danych bohaterach. Mało tego! Byłam żądną popularności tłumaczką fanficków (fanowskich opowiadań) i po totalnej porażce i zniszczeniu przez mamuśki zakochane w Edwardzie ze "Zmierzchu" opamiętałam się i ogarnęłam okruchy ogarniętości.

 "Czerwona królowa" - Victoria Aveyard

Kiedyś myślałam, że to słaba książka i twierdzi tak połowa świata, ale... wchodzę na recenzje, wchodzę na lubimyczytać a tam wszędzie czytam peany na cześć tej pozycji. I zwariowałam, też chcę przeczytać.

"Lola i chłopak z sąsiedztwa" - Stephanie Perkins

 Przeczytałam kiedyś Annę i jej francuski pocałunek i JEZUSIENIEBIESKI, jakie to naiwne i niezwykle urocze. Idealne na zrypane styczniowe wieczory, kiedy za oknem ani śniegu ani słońca i gdzieś tęskni się za wakacjami.
"Hopeless" - Colleen Hoover Jest! już jest w mojej bibliotece i czeka, aż doczłapię ze swoim rozpadającym się kręgosłupem i przygarnę na co najmniej miesiąc do siebie. Nie słyszałam zbytnio o Colleen Hoover, ale w blogosferze panuje lekki hype na jej temat. Czy to będzie typowe new adult z obyczajówkami? Niech będzie coś dobrego, wyższego poziomu niż polskie seriale familijne.


"Zostań ze mną" - J. Lynn


 To kolejna pozycja z serii "new adult". Okładka gdzieś mnie odrzuca, bo naprawdę już wiele tego typu młodzieżowych pocałunków widziałam na półkach księgarni, ale za to oceny na LC mnie przyciągnęły i koniecznie muszę zobaczyć, co takiego tworzy J. Lynn. Jest to pierwsza część z serii, oprócz tego widziałam inne podobne obyczajówki i zaraz lecę wszystko pozamawiać w bibliotece.
"Siedem dni" - Eve Ainsworth


 Już mam! W zeszłym tygodniu, pomiędzy jednym bólem a drugim i chorowaniem w poczekalniach u lekarzy, udało mi się dotrzeć do biblioteki i odebrać tę książkę traktującą o przemocy psychicznej w szkole. Myślę, że to bardzo ważny temat, trochę pomijany na forach, a sama wiem, że dzieci potrafią być okrutne i wcale nie są daleko za dorosłymi we wredności.

Czy którąś z tych książek czytaliście? Któreś szczególnie polecanie? A może powinnam sobie jakąś odpuścić?

credit: google i tumblr.com
Miłego czytania i do usłyszenia!

8 komentarze:

Eryk Ostrowski pisze...

bierz je wszystkie! i tak pewnie czytasz przynajmniej jedna tygodniowo.

Karolina Lenska pisze...

Boję się trochę sięgnąć po new adult ze wglądu na chroniczne rozczarowania tym gatunkiem, ale "Fangirl" też trochę mnie wzywa. :D

Lorien pisze...

@Eryk Ostrowski - no już nawet jedną z nich czytam! :D
@Karolina Lenska - trochę też się cykam, ale nie miałam zbytnio okazji czytać new adult, więc muszę się przekonać na własnej skórze. Pozdrawiam! :)

Marzena P. pisze...

Nie czytałam żądnej, choć mam chrapkę na "Fangirl". ^.^ I na "Czerwoną królową" z sumie też. Ale postanowiłam sobie czytać jak najmniej młodzieżówek w 2016, a poza tym w moich pobliskich bibliotekach tych pozycji nie ma (hlip, hlip...), więc chyba nie będzie dane nam się spotkać.
zaczarrowana

Czarny Kruk pisze...

Dla mnie mlodzezowka musi byc naprawde madra, zebym byla w stanie po nia siegnac.

Lorien pisze...

@Czarny Kruk - tylko jak rozpoznać po okładce, że TO WŁAŚNIE TO? :D Nieraz się zawiodłam niestety...

Artemis Shelf pisze...

Czytałam z tej listy tylko "Hopelles" i myślę, że to naprawdę dobra pozycja :D


Tydzień z Agnieszką Opolską do wygrania 3 egzemplarze Anny May z autografem :)
http://artemis-shelf.blogspot.com/

Lorien pisze...

@Artemis Shlef - to w takim razie będę czatować :) Pozdrawiam!

Prześlij komentarz

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...